PrijemPrijem  PortalliPortalli  TražiTraži  Latest imagesLatest images  Registruj seRegistruj se  PristupiPristupi

Imamo 1 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 1 Gost

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 9 dana 19th Novembar 2007, 22:24
Najnovija vest
Zanetti spreman za Parmu ?

Fudbaler Juventusa Cristiano Zanetti iznenađujuće brzo se oporavio od povrede zadobijene sredinom marta. Na početku se predviđalo da će oporavak trajati oko 25 dana ali se Zanetti oporavio mnogo većom brzinom i tako verovatno ne dozvolio Tiagu da napreduje.Što se tiče ostalih igrača za utakmicu sa Parmom u kombinaciji za sastav neće biti Jonathan Zebina, Jorge Andrade, Marco Marchionni a nije izvestan ni nastup Raffaela Palladina. Zebina, Andrade i Marchionni su od ranije povređeni dok Palladino ima gripu. Buffon je trenirao odvojeno od ekipe dok je takođe i neizvestan nastup Bellardia koji ima manje probleme sa umorom.

Juventus Srbija
Tračevi !
Na pomolu trejd Juventusa i Rome !?

Fudbaler Juventusa, Vincenzo Iaquinta mogao bi da pređe u Rimsku Romu na kraju ove sezone. Iaquinta koji je većinu sezone proveo na klupi tako bi pojačao napad koji je jedino možda i škripeo Rimskoj Vučici.Fudbaler koji bi u suprotnom pravcu trebao da krene je levi ofanzivni Mancini, koji bi bio sjajna zamena za 35-godišnjeg Pavela Nedveda. Roma želi da se otarasi Mancinia jer mu sledeće sezone ističe ugovor pa ne bi voleli da za ništa ode iz kluba. Juventus bi uz Iaquintu trebao još malo doplatiti jer Roma želi da vrati neke stare igrače u svoj tim. Najviše žele Antonia Di Natalea koji ove sezone igra jako dobro.Sa druge strane Juventus bi tako ostao na samo 3 napadač i sigurno da bi posle prodaje Iaquinte doveli jednog mlađeg igrača. Najviše se spominje Amauri iz Palerma, a još neki od povezanih sa Juventusom su Aguero i Gomez is Štutgarta.

Tračevi
Juventus za Petrića daje 20 miliona evra !?

Kako piše nemački Bild, Juventus je za fudbalera Dortmunda spreman poslati rekordnu ponudu od čak 20 miliona eura. Nemci su isto otkrili da je na prethodnoj utakmici Dortmunda primećen skaut Juventusa i mogao je dosta da vidi. Mladen Petrić je postigao fantastičan gol iz slobodnog udarca. 27-godišnji fudbaler će sigurno nastupati i na Evropskom prvenstvu u reprezentaciji Hrvatske.

Ukoliko bi Petrić došao on bi bio zamena za Pavela Nedveda (35) po toj levoj strani. Borussia je Petrića platila 3,5 miliona eura, a sada bi za njega mogli da dobiju gotovo 6 puta više ! Petrić je ove sezone veoma efikasan a to potvrđuje podatak koji kaže da je Petrić postigao 11 golova, od toga 2 desnom nogom, 7 levom i 3 pogotka glavom.

Juventusu bi on mogao da bude i možda najskuplje pojačanje u istoriji, čak ni Buffon, Trezeguet pa ni Nedved nisu plaćeni toliko. Borussia će od sledeće sezone verovatno igrati u Uefa kupu a za Petrića bi sigurno bila privlačnija Liga Šampiona, u kojoj je Juventus gotovo osigurao ulazak.

Oficijalne vesti
Juventusova osveta Napolitancima !!!

Juventus je uspeo da se osveti Napolitancima za poraz nanet u prvom delu sezone, kada je Napoli pobedio 3:1 zahvaljujući sudiji koji je naknadno kažnjen. Pobedu Juveu je doneo rezervista Iaquinta u 88 minutu utakmice. Sudije su i u ovoj utakmici bile naklonjene Napoliju ali to nije bilo dovoljno da bi se porazila ekipa kao što je Stara Dama !!!

Do 23. Minuta nije bilo izglednijih prilika ali zato posle slobodnog udarca Del Piera, jedan igrač Napolija loptu dira rukom ali to sudija naravno ne primećuje. To je bila samo jedna od 3 situacije koje su bile diskutabilne. Nije mnogo prilika bilo do kraja poluvremena jer se uglavnom igralo na sredini. Mora se dodati da su igrači Napolija bilo poprilično grubi pa je igra mnogo puta bila zaustavljena.

U drugom poluvremenu Juventus je konstantno napadao a najbolju priliku imao je Tiago ali nije uspeo da pogodi okvir gola. Tiago je imao još jednu priliku i to kada je šutirao sa više od 30 metara ali je golman Iezzo sjajno odbranio. Kazna napolitancima stiže vrlo kasno i to u 88 minutu, jednu od najlepših akcija ovog kola, krunisao je golom Iaquinta, njegov već 9 gol ove sezone. Posle ove pobede Juve se okreće utakmici sa Empolijem u sredu odnosno Interom u nedelju.

Sastavi timova:

JUVENTUS: Buffon; Salihamidzic (Iaquinta 59), Stendardo, Chiellini, Grygera; Nocerino (Molinaro 59), Tiago, Sissoko, Nedved; Del Piero, Trezeguet (Birindelli 92)

NAPOLI:Gianello; Santacroce, Cannavaro, Domizzi, Garics; Gargano, Pazienza, Hamsik (Bogliacino 63), Savini (Contini 81); Lavezzi, Calaiò (Sosa 71)

Oficijalne vesti !
Empoli – Juventus 0:0

Juventus je još jednom razočarao svoje navijače ovoga puta protiv predposlednjeg na tabeli – Empolija. Ranijeri je izveo kombinovani sastav kako bi važni igrači bili odmorni za derbi sa Interom koji je već u subotu.

Juventus je bio bolji celu utakmicu ali i pored toga nije uspeo da savlada Bassija. Prvu priliku imao je preko Noćerina. Zebina je centrirao lopta se odbila od jednog igrača Empolija, a Noćerino je šutirao daleko pored gola. Molinaro već u 29. Minutu izlazi iz igre jer je Ranijeri proceni da bi bilo opasno po Juventus da je ostao. Molinaro je bio vrlo nervozan a umesto njega je ušao Grigera.

Salihamidžić je imao najbolju priliku na utakmici ali nije uspeo da loptu pošalje iza leđa Bassija. Nekoliko slobodnjaka je bilo dosuđeno za Juve, iz kojih su zamalo neprecizni bili Del Piero odnosno Iaquinta. Najbolji igrač Juventusa na ovoj utakmici je sigurno bio Tiago, koji iz utakmice u utakmicu počinje da liči na fudbalera za kojeg se otimalo mnogo timova.